שלושת הגמדים

נזלת כרונית, אלרגיה כרונית, שקדים + אדנואידים מוגדלים LPF

השם: מאחורי האף, 1..2..3..שם ישבו שלושה גמדים,האדנואיד ושני השקדים

מטרות הטיפול הצמחי המוצע בפורמולה –

פעילות אנטי אלרגית וויסות התגובה החיסונית הראשונית כנגד אלרגנים ופתוגנים
המרצת הפעילות הלימפטית
פעילות אנטי בקטריאלית ואנטי ויראלית ישירה
חיזוק זרימת דם פריפרית.
פעילות כיוח ושבירת ליחה על ריריות מערכת הנשימה
שיפור תהליכי עיכול, ספיגה ותמיכה בפעילות הכבד.
אלרגיות: קדחת השחת, גירודים בפנים ובעיניים, נזלות אלרגיות
שקדים ואדנואידים מוגדלים עם נטייה לליחה, לדלקות אוזניים כרוניות וסינוסיטיס
חולשה חיסונית כללית – התקררויות וזיהומים תכופים וחולשה כללית.
שיעול וליחה דלקתיים
התאוששות ממחלות קשות או כרוניות.

מה בפורמולה ?

שם הצמח

5 סמ"ק מיצוי מכיל:

אכינצאה שורש (Echinacea ang. radix)

250 mg

בן אזוב רפואי (Hyssopus off.)

300 mg

מרווה משולשת (Salvia fruticosa)

300 mg

שוש קרח (Glycyrrhiza glabra)

750 mg

טיון הלני (Inula helenium)

150 mg

סרפד (Urtica dioica)

500 mg

הצמחים

שורש אכינצאה (Echinacea ang. radix) מקורו של הצמח בצפון אמריקה, שם הוא היה בשימוש נרחב ע"י האינדיאנים המקומיים, למניעה וריפוי של מגוון מחלות וזיהומים. אכיניציאה הוא מהצמחים הנחקרים ביותר בעולם כיום, בעקבות השפעתו על מע' החיסון בגוף. הצמח מעצים את האפקט הכללי של מע' החיסון ע"י הגברת פעילותם של התאים הפגוציטים (התאים הבולעים את החיידקים), כקו הגנה ראשון של מע' החיסון. כמו כן, השורש מגביר הנעה של זרימה לימפטית וזרימת דם, החיוניות לתפקוד המע' החיסונית. השורש נמצא יעיל כנגד מגוון נרחב ביותר של וירוסים וחיידקים, כמחזק אפקטיבי של מע' החיסון והתגובה החיסונית וכן כמפחית תהליכים דלקתיים בגוף.

טיון השמש  (Inula helenium) הוא צמח נפוץ בארצות אירופה והשורש שלו נמצא יעיל למגוון בעיות נפוצות במע' הנשימה. מכיל תרכובות שמנים אתריים וחומרים פעילים שונים, המרגיעים את רפלקס השיעול במוח, ובנוסף ידוע כמכייח ומחטא מפני מגוון של חיידקים ומזהמים אפשריים. טיון השמש מסייע בהרפיה של כיווצים בדרכי האוויר בריאות ומקל על תהליך הנשימה, במקרים של עודף ליחה וחרחורים.

שוש קרח - ליקוריץ' (Glycyrrhiza glabra) הוא צמח הגדל בר בישראל ונודע בפעילותו האנטי דלקתית, בעיקר בשל החומר הפעיל שבו, גליצריזין, המשמש ברפואה לאיחוי כיבים ודלקות. הצמח מגביר פעילות חיסונית, בעיקר כנגד וירוסים, ע"י תמיכה בפעילות של בלוטת האדרנל ומע' נוספות. הצמח תורם לשיקום ריריות פגועות בדרכי הנשימה, העיכול והשתן, ומצפה אותן בשכבה אנטי דלקתית מגינה. בנוסף הצמח מסייע בהוצאת ליחה עודפת במע' הנשימה. 

מרווה רפואית (Salvia off.) אף הוא צמח נפוץ בשימוש רפואי כבר אלפי שנים, מכיל שמנים אתריים בעלי תכונות חיטוי יעילות כנגד מגוון חיידקים, וירוסים ופטריות. נחשב כצמח מרענן, מחזק ומעורר ומקל בסימני הדלקת והכאב המקומי.

בן אזוב רפואי (Hyssopus off.) אף הוא צמח ממשפ' השפתניים, בן דודו האירופאי של הזעתר הישראלי. תכולת השמנים האתריים שבצמח, מקנה לו את תכונות החיטוי[i] המשמשות ברפואת הצמחים לטיפול בזיהומים של מע' הנשימה. בכל הנוגע לתכולת השמנים האתריים ולחיטוי ישיר, הבן אזוב הוא צמח עדין יותר, ביחס לקורנית, אך ייחודו הוא בפעולת ההרגעה האופיינית לו (יעיל במיוחד בילדים), המשמשת לשיכוך כאבי ראש, להפחתת חרדות, לטיפול מקרים של היפר אקטיביות ואף באפילפסיה.

סרפד (Urtica  (כצמח אנטי דלקתי ומחזק, היעיל למגוון בעיות של מערכת השתן והנשימה ולטיפול בדלקות מפרקים. פינוי רעלים וחיזוק והעלאת רמות המוגלובין. יעיל מאוד למצבים של חולשה ורפיון כללי.

הערה חשובה: המידע בעלון זה אינו רפואי ואינו התוויתי. אין בו בכדי להוות המלצה לטיפול מכל סוג שהוא. המידע לצורכי
                     לימוד לבד. יש להיוועץ ברופא / מטפל לפני השימוש בתוספי תזונה / מזון מכל סוג שהוא.


הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום