כוכב המשאלות

שם: כוכב המשאלות של ההורים, ילד שקט...רגוע...שמח...וחסר דאגות

כוכב המשאלות הינה תערובת של תמציות צמחי מרפא, אשר נמצאו בשימוש נרחב ברפואה העממית וכן ברפואת הצמחים המודרנית כיום, לתמיכה במע' העצבים ולהרגעה במצבים של נטייה לחרדות, חוסר שקט ועצבנות.

מידע כללי

חוסר שקט ועצבנות הינן תופעות נפוצות מאוד אצל ילדים.
תופעות אלו נובעות ממגוון רחב של סיבות כמו סביבת בית הספר, יחסים בתוך המשפחה, מטלות, ציפיות שלנו מהילד ועוד.

בהנחה שתנאי הסביבה לא משתנים והקשיים והמטלות היומיומיות יישארו כפי שהן – הדרך  האפשרית לטיפול, היא תמיכה והרפיה של תחושות לחץ וחרדה – בדרך למקום השקט, אשר ממנו הגוף יכול לרפא ולאזן את עצמו.
כאשר האדם פועל מתוך תחושת שקט וביטחון – קל יותר לתכנן את סדר היום וכן צעדים אחרים לטווח ארוך יותר, ובכך להימנע מתחושות של לחץ וחוסר הספק, המובילות לחוסר שקט ועצבנות.
במצבים של מתח ועצבנות ממושכים, נפגע בין היתר התפקוד של בלוטת האדרנל האחראית על הסתגלות הגוף למצבי סטרס פתאומי, או מצבי חירום שונים, בהם נדרשת תגובה מיידית של הגוף. בלוטת האדרנל אחראית בנוסף גם  על הסתגלות הגוף לסטרס ממושך הנובע משינויים באורח החיים, כמו מעבר לסביבת מגורים חדשה, עומס מתמשך בעבודה וכו'. 
צמחי מרפא משמשים במשך שנים ברחבי העולם לטיפול ותמיכה במע' העצבים, ולרוב הם עושים זאת באופן יעיל ובטוח, ללא תופעות לוואי מיוחדות. אופי הפעולה המוצע בפורמולה זו הוא תמיכה והרגעה כללית מחד, ותמיכה בבלוטת האדרנל וחיזוק כללי מנגד.

מטרות הטיפול הצמחי המוצע בפורמולה זו

1. תמיכה וחיזוק של פעילות מערכת העצבים ובלוטת האדרנל.
2. הרפיה של מתחים ועוויתות בשרירים ובמערכת העיכול. 

מה בפורמולה?

שם הצמח

5 מ"ל מיצוי מכיל:

קערורית (Scutelaria lat.)

350 mg

ורבנה רפואית ((Verbena off.

350 mg

בקופה (Bacopa monniera)

250 mg

ויתניה משכרת (Withania somni.)

250 mg

מליסה רפואית (Melissa off.)

250 mg

 

הצמחים


ויתניה משכרת (Withania somni.) השימוש בשורש הצמח מצוי מזה אלפי שנים ברפואה ההודית המסורתית לחיזוק כללי, הבראה ממחלות קשות, להרגעה ושיפור יכולות קוגניטיביות. הצמח הגדל בר גם בא"י, מוגדר כאדפטוגן ומחזק את תפקוד בלוטת האדרנל. מספר מחקרים שנערכו לאחרונה אף הראו יכולת בשיפור התפקוד של בלוטת התריס באמצעות הויטניה. בנוסף לתכונות המחזקות של הצמח, הוא פועל כמרגיע כללי ועוזר בהתמודדות עם מצבי סטרס ממושכים.

ורבנה רפואית
(Verbena off.) צמח הגדל בישראל, נפוץ ליד נחלים ומקורות מים, משמש להרגעה כללית ויעיל במיוחד לאנשים עם מתח ועומס מצטבר לאורך זמן. הצמח נבדק ונמצא יעיל במיוחד במקרים של חולשה גופנית ונפשית, כולל מקרים של דיכאון ונטייה לחרדות – כתומך ומשקם של מע' העצבים.

בקופה ((Bacopa monniera הוא צמח חשוב ברפואה ההודית המסורתית מזה אלפי שנים. משמש עד היום לטיפול בזרימת דם לקויה ולשיפור תהליכי למידה ריכוז וזיכרון (משמש את היוגים בהודו בתהליכי מדיטציה וריכוז). הצמח מרגיע ומקל במצבי סטרס מתמשך וכן תומך ומחזק, במצבי ליאות ותשישות פיזית ונפשית.

מליסה רפואית (Melissa off.) צמח הגדל בר בא"י ומוכר כתבלין לתה בעל טעם לימוני עדין. הצמח מרגיע באופן עדין ובטוח ובנוסף משרה תחושה של שקט ורוגע כללי. נמצא יעיל במיוחד למצבים של חוסר שקט הגורמים להפרעות שינה. בנוסף המליסה יעילה בהרגעת עוויתות וכאבי בטן במע' העיכול.
קערורית
(Scutelaria lat.) החלק העלי של הצמח שימש באופן מסורתי במשך מאות שנים לטיפול במע' העצבים במקרים של חוסר שקט ומתח. הצמח נמצא יעיל כמרגיע ותומך של מע' העצבים וגורם להרפיה של שרירים טבעתיים בגוף (גם עורקים), ספציפי לבעיות מתח הנלוות למצבים של יתר לחץ דם. צמח אנטי חרדתי יעיל המשמש גם לטיפול באפילפסיה, משפר מצב רוח ומחזק תחושת ויטאליות וחיוניות. 

המלצות נוספות

  • הקפידו על שעות שינה ומנוחה מסודרות – מנוחה נכונה מונעת מתח מיותר במהלך היום.
  • מומלץ לשלב בטיפול נטילה של ויטמין B5, החיוני לתמיכה ולתפקוד התקין של בלוטת האדרנל.
  • פעילות גופנית מומלצת, לשחרור אנדורפינים לזרם הדם המשפרים את מצב הרוח הכללי, לשיפור זרימת הדם ולתחושת חיוניות מלאה יותר.
  • בנוסף מומלצים טיפולים להורדת המתח והרגעה כללית כמו פעילות גופנית כלשהיא: הליכה, רכיבה, יוגה או התעמלות אחרת או פעילות חווייתית מעשירה כמו מדיטציה, חוגי אומנות והעשרה שונים, או סתם לרבוץ בפארק  

הערה חשובה: המידע בעלון זה אינו רפואי ואינו התוויתי. אין בו בכדי להוות המלצה לטיפול מכל סוג שהוא. המידע לצורכי
                     לימוד לבד. יש להיוועץ ברופא / מטפל לפני השימוש בתוספי תזונה / מזון מכל סוג  שהוא.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום