לילדים

הילדות היא שלב של גדילה והתפתחות בקצב מסחרר. מרגע ההפריה ועד רגע הלידה עוברים 9 חודשים בלבד. תשעה חודשים בהם נוצר אדם שלם. זמן קצר בלבד יעבור עד שהאוצר הקטן שלנו, יהפוך מיצור חסר אונים ותלוי בנו לחלוטין למנכ"ל שלנו. המפקד הקטן ייתן לנו פקודות ויגיד כבר בגיל 3 "את לא תחליטי עלי...". התהליך המופלא הזה של גדילה והתפתחות, מלווה באתגרים משמעותיים לכל המערכות. מערכת העיכול לומדת להפוך מזון לעצמי. מערכת החיסון שלומדת להגן על הגוף מפתוגנים מבית ומחוץ, העולם הרגשי של הילד  מתפתח ולומד תקשורת ויחסים עם הסביבה. אתגרים אלה מלווים לעיתים בבעיות ומחלות. המערכת יוצאת מאיזון...לחוסר האיזון של המערכות השונות יש תפקיד חשוב, התפתחות דרך משבר.
בחלק זה אביא לפני הקוראים את המצבים הנפוצים, וגם את אלה שפחות. נכיר כל מצב, מה מאפיין אותו, למה הוא קורה, למה לשים לב, מה ניתן לעשות ולמי לפנות. ידע זה יכול לסייע לילד שלנו לעבור דרך האתגרים של הילדות בבריאות, ולצאת ממצבי המשבר בהן יתקל.

שיעול

שיעול היא תנועה חדה ופתאומית של אויר שמטרתה לנקות ליחה או חומרים אחרים מדרכי הנשימה. ולכן זוהי תגובה רצויה של הגוף שנמנע מלהפסיק. הטיפול יהיה מכוון תמיד לגורם הבעיה, כשילד משתעל ננסה להבין קודם למה.
השאלות החשובות לגבי השיעול יהיה לגבי סוג השיעול - יבש, לח, נבחני ועוד. כמו כן נשאל לגבי משך השיעול וזמן הופעתו.
האבחנה החשובה היא האם מקור השיעול הוא דרכי נשימה עליונות או שהשיעול מגיע מכיוון הסמפונות או הראות.
שיעול יכול לעבור לאחר מספר ימים ללא כל טיפול, אך גם יכול להתפתח לקוצר נשימה, שיעולים בלתי פוסקים וגם דלקת ראות.

עצירות תינוקות וילדים

עצירות אצל ילדים היא תופעה שכיחה מאוד. למעשה כל ילד כמעט יחווה עצירות מספר פעמים בחייו. לרוב העצירות היא פונקציונאלית ותחלוף מהר עם העזרה של ההורה בבית. במידה והעצירות נמשכת זמן רב או חוזרת על עצמה לעיתים קרובות מומלץ לקבל  יעוץ.  הגדרה של עצירות אצל ילדים תתייחס למספר היציאות, יציאות קשות ויציאות המלוות בכאב. ההתייחסות משתנה לפי גיל הילד, האם המדובר בתינוק יונק או פעוט הנגמל מחיתולים, האם התופעה חוזרת על עצמה לעיתים קרובות או רחוקות וכמובן רמת הסבל של הילד.

שלשול

שלשול היא תופעה נפוצה ביותר, כל פעוט כמעט יחווה שלשול יותר מפעם בחייו. ההגדרה של שלשול מתייחסת למרקם היציאה ומספר היציאות ביום. בנוסף יש כמובן לשים לב לתופעות הנלוות כמו הקאות או כאבי בטן ולמצב הכללי של הילד - חיוניות, תאבון וחום גוף. השלשול לרוב היא מחלה קלה שתעבור ללא טיפול תוך מספר ימים. חשוב לפנות לייעוץ וטיפול מקצועי כאשר יש סימני התייבשות, שלשול דמי או שלשול הנמשך מעבר למספר ימים.
שלשול מעבר לשבועיים נחשב שלשול כרוני.

שואלים ועונים

האם דיקור לילדים הוא כמו דיקור למבוגרים? האם הדיקור כואב? כמה זמן המחטים נשאות בפנים? תשובות לשאלות נפוצות להורים ולילדים.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום