לילדים

הילדות היא שלב של גדילה והתפתחות בקצב מסחרר. מרגע ההפריה ועד רגע הלידה עוברים 9 חודשים בלבד. תשעה חודשים בהם נוצר אדם שלם. זמן קצר בלבד יעבור עד שהאוצר הקטן שלנו, יהפוך מיצור חסר אונים ותלוי בנו לחלוטין למנכ"ל שלנו. המפקד הקטן ייתן לנו פקודות ויגיד כבר בגיל 3 "את לא תחליטי עלי...". התהליך המופלא הזה של גדילה והתפתחות, מלווה באתגרים משמעותיים לכל המערכות. מערכת העיכול לומדת להפוך מזון לעצמי. מערכת החיסון שלומדת להגן על הגוף מפתוגנים מבית ומחוץ, העולם הרגשי של הילד  מתפתח ולומד תקשורת ויחסים עם הסביבה. אתגרים אלה מלווים לעיתים בבעיות ומחלות. המערכת יוצאת מאיזון...לחוסר האיזון של המערכות השונות יש תפקיד חשוב, התפתחות דרך משבר.
בחלק זה אביא לפני הקוראים את המצבים הנפוצים, וגם את אלה שפחות. נכיר כל מצב, מה מאפיין אותו, למה הוא קורה, למה לשים לב, מה ניתן לעשות ולמי לפנות. ידע זה יכול לסייע לילד שלנו לעבור דרך האתגרים של הילדות בבריאות, ולצאת ממצבי המשבר בהן יתקל.

תפרחת חיתולים

תפרחת חיתולים היא תופעה נפוצה ביותר, כמעט כל ילד יעבור אפיזודה אחת לפחות של אדמומיות או פריחה באזור החיתול. הפריחה יכולה להיות מקומית או מפושטת. לעיתים נראה פריחה שתאובחן כפטרייה.
התופעה יכולה להציק מעוד לתינוק ולגרום לגירוד או שריפה בעיקר במתן שתן או צואה. לעיתים התינוק לא יתלונן כלל ונדמה כי העניין לא מציק לו כלל ועיקר.

גזים תינוקות


תינוק מגיע לעולם עם מערכת עיכול לא בשלה. אין לו שיניים לעבד מזון רגיל ובחודשים הראשונים לחייו יוכל לאכול רק חלב אם או תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות). רבים מהתינוקות יסבלו מעווית מעיים ברמה כזאת או אחרת. הסבל של התינוק והוריו יכול להיות רב, וגם שיעלם תוך מספר חודשים ( כ – 3 בדרך כלל), ניתן לעשות הרבה על מנת לעבור את החודשים הראשונים בשקט.

כל הזמן חולה

הילד כל הזמן חולה...עוד לא יצא ממשהו אחד וכבר שוב חולה. לעיתים חולה במחלות שונות, ולעיתים "ממחזר" מחלות. התיאבון בירידה, הגדילה וההתפתחות איטיים או נעצרים.
הרבה ילדים עוברים תקופה כזאת. לעיתים עם הכניסה לגן, לעיתים לאחר שהפסיקו לינוק ולעיתים ללא קשר ברור לשום דבר.
ברפואה הסינית אנו מגדירים זאת כמצב בו מתרחשים שני דברים האחד הוא ירידות חיסונית וחולשה של האברים האחראים על מערכת החיסון והשני הוא כניסה של פתוגן לגוף וחוסר יכולת של הגוף לסלק את הפתוגן עד הסוף.
זאת אומרת שבהרבה מקרים אנו עדים למצב בו הילד חולה שוב ושוב באותה מחלה ולא כל פעם נדבק מחדש.

שואלים ועונים

האם דיקור לילדים הוא כמו דיקור למבוגרים? האם הדיקור כואב? כמה זמן המחטים נשאות בפנים? תשובות לשאלות נפוצות להורים ולילדים.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום