רגישות למזון

מאת רויטל לב ארי


לפעמים הילד שלנו מפתח רגישות למזון מסוים.  הרגישות יכולה להתבטא באלרגיה חמורה או קלה ויכולה גם להופיע בתופעות שונות. אם נלך לבדיקה רפואית לאלרגיה למזון, יתכן כי  התוצאה תראה כי אין הילד סובל מאלרגיה כלל ועיקר. לכן יש להבדיל בין שני המושגים. לדוגמא, רגישות לגלוטן נקראת צליאק ולה מאפיינים ברורים. יכול להיות גם רגישות לחיטה שאינה צליאק ומתאפיינת בתופעות אחרות.
הטבלה מציגה את הרגישויות הנפוצות בחלוקה מול סוגי המזון השונים. הטבלה לא באה להחליף בירור רפואי ובירור מקצועי. אם הילד שלכם נחשד כי רגיש למזון מסויים, אנא בדקו אותו. צריכה של מזון לא מתאים אינה טובה ויכולה לגרום לבעיות בטווח הקצר והארוך.

 

איך אני יודע שהילד רגיש למזון מסוים?
הילד סובל מבעיה כרונית ולא ממש משתפר. הילד אוהב ונמשך מאוד דווקא למרכיב המזון אליו הוא רגיש. הורדה של מרכיב זה מהתזונה, תגרום בהדרגה לשיפור במצב. הרבה פעמים הרגישויות עוברות במשפחה, זאת אומרת שאם אתם לא ממש מעכלים חלב, גם הילד שלכם.
איך אני מוריד את מה שהילד הכי אוהב מהתפריט שלו?
ברגישות ובנחישות. דומה הדבר ל "התמכרות" אני נמשך למה שלא ממש טוב לי... לא להתבייש לשאול, להתייעץ ולקבל הדרכה בתהליך
האם זה לתמיד?
בדרך כלל אחרי זמן מה, כשמערכת העיכול  משתקמת יוכל הילד לחזור ולאכול רגיל.  במקרים  מסוימים נשארת רגישות והחזרת המזון תגרום לחזרה של התופעות.

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עיצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לפרטים נוספים ראו את תנאי השימוש באתר.

הרשמה לעדכונים מהאתר

הרשמו לרשימת הדיוור של פיקפיק ותקבלו
עדכונים מאיתנו למייל ולפייסבוק שלכם. >>

יעוץ אישי

יש לכם שאלות? רוצים לקבל ייעוץ אישי?
מלאו את פרטיכם ונשמח לעזור לכם. >>
כל הזכויות שמורות לפיקפיק 2010 | תקנון ותנאי שימוש
נבנה ע"י כתום